Pierwsze chwile po śmierci bliskiej osoby

Decydując się na kontakt telefoniczny z pracownikami Onyks masz pewność, że po drugiej stronie są ludzie, którzy starają się Ci pomóc. Wsłuchujemy się Twoje potrzeby i doradzamy. Organizujemy transport z każdego miejsca w Polsce i za granicą. Zapewniamy opiekę nad zmarłym korzystając z atestowanej chłodni. Naszą pracę charakteryzuje przede wszystkim profesjonalizm i obustronne zaufanie w ostatniej przysłudze dla człowieka.

 

Pomoc w organizowaniu formalności

Pomożemy Tobie w przygotowaniu spraw formalnych w urzędachkościele i zaakceptujemy bezgotówkową formę rozliczenia. Jeżeli konieczna jest eksportacja zmarłego z innej miejscowości – przygotujemy dokumenty, wybierzemy najlepsze rozwiązanie i zadbamy o bezpieczny transport.

Poniżej możesz pobrać potrzebne dokumenty i instrukcję postępowania krok po kroku:

Przygotowanie ceremonii pogrzebowej

Wspólnie uzgodnimy szczegóły ceremonii pogrzebowej, doradzimy trumnę lub sarkofag, przemyślmy kwestię ewentualnej kremacji i dobierzemy urnę. Dopasujemy ubranie, wydrukujemy klepsydry, wytłoczymy tabliczkę i zajmiemy się przygotowywaniem ciała do pożegnania w kaplicy. Stworzymy kompozycje z kwiatów, jak wieńce, wiązanki, czy stroiki, które łagodzą trudny charakter chwili. Szarfy z dedykacją wydrukujemy na satynowym materiale.

 

Godne pożegnanie i wsparcie dla rodziny

Ostatnie pożegnanie poprowadzimy przystosowanym samochodem marki Mercedes lub Fiat. Ceremonię pogrzebową w drodze na cmentarz parafialny wesprze Melex, odpowiednia oprawa muzyczna oraz mobilne nagłośnienie. Przetransportujemy również kwiaty, jak i uczestników uroczystości z kościoła na cmentarz. Zajmiemy się przygotowaniem poczęstunku dla rodziny i bliskich po zakończeniu ceremonii. Wypełnimy razem z Tobą potrzebne dokumenty do ZUS/KRUS i pomożemy pozyskać zasiłek na opłacenie pozostałych kosztów.